Cyprus International 4-day Challenge

CYPRUS INTERNATIONAL 4-DAY CHALLENGE 26-29.11.2015

Cypr ma wszystko, czego można sobie życzyć przy poszukiwaniu doskonałego miejsca pod aktywny wypoczynek: klimat, zasoby naturalne, dobre hotele, dobre połączenia z każdego miejsca w Europie i pyszne jedzenie w rozsądnej cenie. 4-Day Challenge na Cyprze to doskonała mieszanka tradycyjnych biegów ulicznych i spektakularnych szlaków. Wyścig został uznany za jeden z najtrudniejszych wyzwań i najlepiej zorganizowanych zawodów wieloetapowych. W tym roku odbędzie się już 11 edycja biegu.

4 dni

4 niesamowite i różnorodne trasy

1 dzień

6 km – bieg po plaży Coral Beach
Wyścig rozegrany zostanie na malowniczej plaży Coral Beach. Rozpoczyna się na plaży głównej hotelu i dalej wiedzie przy plantacji bananów. Trasa jest płaska, zawodnicy startują co 15 sekund.

2 dzień

11 km – podbieg na terenie Parku Narodowego Akamas

Wyścig rozpoczyna się na poziomie morza, podbieg rozpoczyna się po 800 m. Różnica wzniesień po pierwszych 5 km, wynosi 300 m. Wybiegamy ze strefy lasu, krajobraz zmienią się na księżycowy i skalisty. Na 6 tym kilometrze, rozpoczyna się kolejny podbieg. Ostatnie 3 km wiodą przez malownicza okolice winnic, małych wiosek. Meta znajduje się na wysokości 600 m n.p.m.

3 dzień

21 km – półmaraton na terenie Parku Narodowego Akamas

Bieg rozpoczyna się w lesie Smigies, na wysokości 270 m n.p.m. Początkowo kręta droga , dalej przeradza się w widoki zapierające dech w piersiach po obydwu stronach zbocza. Dobiegając do masztu na szczycie wzgórza na 10 km, kończy się podbieg i od 600 m n.p.m już tylko zbiegamy. Przez następne 9 km będziemy podziwiać niczym nie zmącone piękno przyrody i morza skąpanego w słońcu. Ostatnie 2 km wiodą płaska drogą główna do Akamas. Wyścig kończy się na plaży Toxeftra.

4 dzień

10 km – bieg uliczny po Pafos

Zaczynamy naprzeciwko starożytnego zamku i malowniczego portu. Płaska trasa pozwoli zapoznać się z najpiękniejszymi zakątkami Pafos. Finish na tyłach średniowiecznego zamku.

Dzień 1 

9:00 – 18:00 Rejestracja w Coral Beach Hotel & Resort

Dzień 2

8:00 – 11:00 Rejestracja w Coral Beach Hotel & Resort
13:00 Odprawa techniczna przed Cyprus International Challenge
15:00 Start wyścigu na 6 km na plaży Coral Beach

Dzień 3

9:30 Start wyścigu na 11 km – start przy wejściu do Parku Narodowego Akamas

Dzień 4 

9:30 Start wyścigu na 21 km – start na terenie piknikowym Neo Chorio

Dzień 5 

8:00 – Start biegu na 10 km po ulicach Pafos – start obok zamku
19:00 – Uroczysta Kolacja i wręczenie nagród w hotelu Coral Beach

CORAL BEACH HOTEL & RESORTCoral Beach Hotel & Resort, z którego roztacza się widok na piaszczystą plażę, usytuowany jest w kurorcie Coral Bay i oferuje jasne pokoje z balkonem lub tarasem. Zaplecze rekreacyjne obiektu obejmuje kryty basen, spa oraz 2 odkryte baseny, w tym jeden ze zjeżdżalniami.

Klimatyzowane pokoje wyposażone są w telewizor z dostępem do kanałów telewizji satelitarnej oraz zestaw do parzenia kawy i herbaty.

Na terenie kompleksu Goście mają do dyspozycji 4 bary i 6 restauracji, w których serwowane są dania kuchni cypryjskiej i międzynarodowej. Lokal Limani Taverna, który znajduje się przy plaży i prywatnym porcie hotelowym, zaprasza na świeże ryby, lokalne specjały oraz na tradycyjne tańce ludowe.

Spa Esthisis oferuje rozmaite zabiegi, m.in. masaże, okłady na ciało i zabiegi na twarz. Goście mogą również korzystać z sauny, łaźni parowej i wanny z hydromasażem. Obiekt zapewnia ponadto siłownię, korty tenisowe i klub dla dzieci z opieką. Dla najmłodszych dzieci przygotowano żłobek.

CYPRUS INTERNATIONAL 4-DAY CHALLENGE 26-29.11.2015 ( 4 biegi)

– Zwycięzca OPEN Kobiet i Mężczyzn – Pakiet wakacyjny dla każdego ze zwycięzców( ważny w dowolnym czasie w ciągu roku) zawierający : 7 dniowe zakwaterowanie w hotelu Coral Beach Resort ze śniadaniem, wypożyczenie samochodu na 1 tydzień, pakiet rejestracyjny na Cyprus Challenge 2016, statuetki
– Drugie miejsce w kategorii OPEN Kobiet i Mężczyzn ( dla każdego) – Zegarek sportowy Garmin i pakiet startowy na Cyprus Challenge 2016, statuetki
– Trzecie miejsce w kategorii OPEN Kobiet i Mężczyzn ( dla każdego) – pakiet startowy na Cyprus Challenge 2016, statuetki
– Zwycięzca w każdej kategorii wiekowej Kobiet i Mężczyzn – statuetka
– Statuetka dla teamów za 1, 2 lub 3 pozycję

Bieg uliczny na 10 km – Pafos

– Statuetka dla 1, 2, 3 miejsca w kategorii Open Kobiet i Mężczyzn
– Statuetka dla 1 miejsca w kategoriach wiekowych Kobiet i Mężczyzn

Półmaraton Akamas
– Statuetki dla 1,2,3 miejsca w kategorii Open Kobiet i Mężczyzn

Dla wszystkich uczestników, którzy ukończą 4 dniowy Cyprus Challange, po przekroczeniu linii mety 10 km biegu ulicznego będą rozdane medale okolicznościowe, certyfikat ukończenia biegu, koszulka pamiątkowa oraz torba startowa.

Kategorie wiekowe

Kobiety: Senior (18-34), 35, 40, 45, 50, 55, 60, 65, 70+
Mężczyźni: Senior (18-39), 40, 45, 50,55, 60, 65, 70+

Punkty żywieniowe

Co ok. 5 km na trasie, a także na starcie oraz mecie znajdować się będą punkty żywieniowe z wodą i owocami sezonowymi.

Codzienne transfery na miejsca startu z hotelu Coral Beach:

26/11 ( 6 km Coral Beach) – 14:50
27/11 (11 km Akamas)– 8:15 – 8:45
28/11 (21 km Akamas) – 7:45- 8:00
29/11 ( 10 km Pafos) – 6 :45- 7:00

– Zabronione jest posiadanie i używanie jakichkolwiek urządzeń zapalających( zapalniczki, zapałki) na terenie Parku Narodowego Akamas.
– Upewnij się, że nie pozostawiasz po sobie żadnych śmieci! Wszelkie odpadki powinny być wyrzucane w miejscach do tego przeznaczonych przez organizatorów.
– Nagrody w klasyfikacji generalnej i wiekowej wręczane będą na uroczystej kolacji w hotelu Coral Beach. Jeśli nie możesz uczestniczyć w ceremonii wręczenia, skontaktuj się z nami. Prześlemy Ci nagrodę.
– Organizator zastrzega sobie możliwość niewielkiej zmiany programowej, o czym będzie informował podczas rejestracji uczestników.
– Istnieje możliwość skorzystania z usług profesjonalnego fizjoterapeuty podczas wyścigu. 10 min- 15 Euro. Zapisy przy rejestracji.
– Prosimy o zabranie ze sobą voucherów na transfery i uroczystą kolację.
– Cyprus International Challenge to wyścig, w którym wziąć udział mogą osoby sprawne fizycznie, potrafiące przebiec większość części proponowanych tras. Nie dopuszcza się udziału uczestników chcących pokonać cały dystans marszem.

Pakiet zawiera:

– 4 noce w pokoju dwuosobowym ze śniadaniem w hotelu Coral Beach Resort 5*. W przypadku osoby podróżującej samotnie obligatoryjna dopłata do pokoju jednoosobowego (129 zł/dzień)
– 4 dniowy pakiet startowy obejmujący start we wszystkich biegach, z medalem, koszulka pamiątkową i chipem do pomiaru czasu
– Ubezpieczenie ze zwyżką na uczestnictwo w zawodach sportowych KL 10000 Eur,NNW 15 000 Eur, Bagaż 1 000 Eur

ISTNIEJE MOŻLIWOŚĆ WYDŁUŻENIA POBYTU W TERMINIE 22.11- 6.12.2016

Redukcja ceny:

– Możliwa jest redukcja ceny w przypadku uczestnictwa tylko w biegu na 10 lub 21 km, lub w obydwu tych biegach

Opcje dodatkowe:
– dodatkowa doba w pokoju 2 osobowym ze śniadaniem 185 zł
– transport lotniczy – na zapytanie
– transport z wybranego lotniska (Paphos lub Larnaka) do miejsca zakwaterowania- na zapytanie
– Transport na miejsce zawodów i z powrotem – 46 Euro/ 4 starty
– obiadokolacja w hotelu – 100 zł/dzień/osoba
– dodatek All Inclusive – 195 zł/dzień/osoba
– Udział w uroczystej kolacji podsumowującej 4 dniowe zawody – 160 zł/os

ZAREJESTRUJ SIĘ NA BIEG

sport@bealive.pl

4 niesamowite wyścigi na Cyprze